Οδηγός (Α/Γ)

Περιγραφή

Ο στόλος μας αποτελείται κυρίως από ανταλλακτικά αμαξώματα με συρόμενα βαγόνια > 18t. Βασιζόμαστε κυρίως στις μάρκες Scania και DAF, ενώ βασιζόμαστε στην TrailerTech για τα βαγόνια. Όλα τα οχήματα πληρούν το πρότυπο Euro VI, διαθέτουν σύστημα κλιματισμού στάθμευσης επί του σκάφους και είναι εξοπλισμένα με όλα τα διαθέσιμα συστήματα υποβοήθησης και ασφάλειας του οχήματος. Εκ μέρους των πελατών μας, είμαστε στο δρόμο στη Γερμανία, τη Μεγάλη Βρετανία, την Μπενελούξ, τη Γαλλία, την Ελβετία και την Αυστρία, εν μέρει επίσης τη Δανία. Το Σαββατοκύριακο, όλα τα οχήματα βρίσκονται στην περιοχή, το 90% στο Melle. Υπάρχουν κυρίως συμβάσεις παροχής υπηρεσιών για τα οχήματα σε διαφορετικά επίπεδα επιδόσεων. Οι ψηφιακοί ταχογράφοι οχημάτων διαβάζονται κάθε εβδομάδα με αυτόματη λήψη.

Αρμοδιότητες / Κύρια Καθήκοντα
  • Μεταφορά και παράδοση εμπορευμάτων
  • Συμμόρφωση με τους νομικούς κανονισμούς στην οδική κυκλοφορία, σε όλη την Ευρώπη
  • Παρακολούθηση της τεχνικής κατάστασης του φορτηγού που σας έχει ανατεθεί
  • Έλεγχοι αναχώρησης εγγράφων, αναφορά ελαττωμάτων
  • Φόρτωση
  • Ευσυνείδητη και προσεκτική επεξεργασία των δελτίων παράδοσης, με το χέρι ή/και με σαρωτή
  • Ανεχόμενοι από έπιπλα κουζίνας πίσω από την πρώτη κλειδωμένη πόρτα στο χώρο του πελάτη
Προσόντα / Απαιτήσεις
  • Άδεια οδήγησης κατηγορίας CE ή C1E με αριθμό-κλειδί 95 για επαγγελματικά μηχανοκίνητα οχήματα
  • Έγκυρη κάρτα οδηγού
  • Σωματική ανθεκτικότητα
  • Φιλική εμφάνιση και αλληλεπίδραση με τους πελάτες μας
  • Ομαδική και περιποιημένη εμφάνιση
  • Υψηλός βαθμός υπευθυνότητας, πρωτοβουλίας και επικοινωνιακών δεξιοτήτων
  • Δομημένος και προσεκτικός τρόπος εργασίας με υψηλά πρότυπα ποιότητας
Παροχές απασχόλησης
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη μιας δυναμικής, αναπτυσσόμενης εταιρείας
  • Μια ομάδα αποστολής και οδηγών με υψηλά κίνητρα
  • Προσωπική ανάθεση ενός σύγχρονου φορτηγού
  • Ελκυστικός μισθός που αποτελείται από στοιχεία μισθού και εξόδων
  • Εταιρικό συνταξιοδοτικό καθεστώς / Παροχές που διαμορφώνουν το κεφάλαιο
  • Εάν είναι απαραίτητο, διαμονή σε διαμέρισμα εξυπηρέτησης με δίκαιη κατανομή του κόστους
  • Συνεχής εκπαίδευση σύμφωνα με τον νόμο περί επαγγελματικών προσόντων οδηγού (BKrFQG)
  • Τακτική κατάρτιση σχετικά με τις νομικές καινοτομίες και τους κανονισμούς.
  • Ενδύματα εργασίας για όλες τις καιρικές συνθήκες και παπούτσια ασφαλείας
  • Πριν ξεκινήσετε ένα πρόγραμμα πρακτικής άσκησης μίας εβδομάδας για τον στόλο μας και τα συστήματα που θα λειτουργήσουν
  • Για την επόμενη γενιά Εκπαίδευση ως επαγγελματίας οδηγός
Επαφή

WDS Spedition
Αλφρέντο Μοργκανέλα
Μάικλ Χέρμαν
Σπένγκερ Στράσε 48
D-49328 Melle, Γερμανία

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: bewerbung@wds-spedition.de

Τρέχουσες κενές θέσεις εργασίας

Ο έλεγχος και ο συντονισμός είναι διασκεδαστικός εδώ - κοιτάξτε πέρα από την άκρη των περβάζια φόρτωσης! Εργαζόμαστε σε μια διαχειρίσιμη θέση. Γνωρίζεστε μεταξύ σας και η συνεργασία λειτουργεί. Οι πελάτες έχουν αντίστοιχη αξίωση. Ως εκ τούτου, αφιερώνουμε πολύ χρόνο για την εισαγωγή σας έως ότου αποκτήσετε ανεξάρτητα και ανεξάρτητα ένα διασυνοριακό σύστημα εφοδιαστικής, συντονίσετε τις εκδρομές με την παραγωγή των κατασκευαστών και χρησιμοποιήσετε τον στόλο μας ανάλογα. Αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με αυτήν την προσφορά εργασίας μπορείτε να βρείτε στο αρχείο PDF για λήψη.

Η Walter Dähling Spedition GmbH είναι θυγατρική του Ομίλου BTS. Βλέπουμε τους εαυτούς μας κυρίως ως μεταφορέα για νέες μεταφορές επίπλων, ειδικά για κατασκευαστές επίπλων κουζίνας και γραφείου. Προσφέρουμε στους πελάτες μας υψηλό βαθμό ευελιξίας και μέγιστης αξιοπιστίας. Με αυτόν τον τρόπο, βασιζόμαστε στα 30 χρόνια εμπειρίας μας στον κλάδο των μεταφορών.