Αποστολέας (α/γ)

Περιγραφή

Ο έλεγχος και ο συντονισμός είναι διασκεδαστικός εδώ - κοιτάξτε πέρα από την άκρη των περβάζια φόρτωσης! Εργαζόμαστε σε μια διαχειρίσιμη θέση. Γνωρίζεστε μεταξύ σας και η συνεργασία λειτουργεί. Οι πελάτες έχουν αντίστοιχη αξίωση. Ως εκ τούτου, αφιερώνουμε πολύ χρόνο για την εισαγωγή σας έως ότου αποκτήσετε ανεξάρτητα και ανεξάρτητα ένα διασυνοριακό σύστημα εφοδιαστικής, συντονίσετε τις εκδρομές με την παραγωγή των κατασκευαστών και χρησιμοποιήσετε τον στόλο μας ανάλογα.

Αρμοδιότητες / Κύρια Καθήκοντα
  • Σχεδιασμός διαδρομών και συντονισμός με την παραγωγή των κατασκευαστών κουζίνας
  • Βελτιστοποιημένη χρήση των οχημάτων μας με βάση το κόστος
  • Όλες οι παραδόσεις εγκαίρως στον προορισμό τους
  • Εξασφάλιση ομαλής ροής πληροφοριών μεταξύ του οδηγού, του παραλήπτη και του κατασκευαστή
  • Εκτελωνισμός στην Ελβετία και τη Μεγάλη Βρετανία
  • Προγραμματισμός και έλεγχος των διατροπικών μεταφορών
Προσόντα / Απαιτήσεις
  • Ολοκλήρωσε με επιτυχία την εκπαίδευσή του ως υπάλληλος διαμεταφοράς και υπηρεσιών logistics (m/f/d)
  • Ασφαλείς δεξιότητες υπολογιστών (MS Office)· Excel απαραίτητο
  • Δομημένος και προσεκτικός τρόπος εργασίας με υψηλά πρότυπα ποιότητας
  • Φιλική εμφάνιση, έντονος προσανατολισμός ομάδας
  • Υψηλός βαθμός δεξιοτήτων πρωτοβουλίας και επικοινωνίας
  • Ως οργανωτικό ταλέντο, χαρακτηρίζεστε από γρήγορη κατανόηση, ευελιξία και ρεαλιστικό προσανατολισμό στη λύση
  • Υπό πίεση και άγχος, παραμένετε συγκεντρωμένοι και χαρακτηρίζεστε από την ανθεκτικότητά σας
  • Απαιτούνται γνώσεις ξένων γλωσσών στα αγγλικά και/ή γαλλικά
Παροχές απασχόλησης
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη μιας δυναμικής, αναπτυσσόμενης εταιρείας
  • Μια ομάδα με υψηλά κίνητρα
  • Ένας σύγχρονος χώρος εργασίας με ευέλικτο ωράριο εργασίας
  • Εταιρικό συνταξιοδοτικό καθεστώς / Παροχές που διαμορφώνουν το κεφάλαιο
  • Ευκαιρίες προσωπικής ανάπτυξης
Επαφή

WDS Spedition
Αλφρέντο Μοργκανέλα
Μάικλ Χέρμαν
Σπένγκερ Στράσε 48
D-49328 Melle, Γερμανία

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: bewerbung@wds-spedition.de

Τρέχουσες κενές θέσεις εργασίας

Ο έλεγχος και ο συντονισμός είναι διασκεδαστικός εδώ - κοιτάξτε πέρα από την άκρη των περβάζια φόρτωσης! Εργαζόμαστε σε μια διαχειρίσιμη θέση. Γνωρίζεστε μεταξύ σας και η συνεργασία λειτουργεί. Οι πελάτες έχουν αντίστοιχη αξίωση. Ως εκ τούτου, αφιερώνουμε πολύ χρόνο για την εισαγωγή σας έως ότου αποκτήσετε ανεξάρτητα και ανεξάρτητα ένα διασυνοριακό σύστημα εφοδιαστικής, συντονίσετε τις εκδρομές με την παραγωγή των κατασκευαστών και χρησιμοποιήσετε τον στόλο μας ανάλογα. Αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με αυτήν την προσφορά εργασίας μπορείτε να βρείτε στο αρχείο PDF για λήψη.

Η Walter Dähling Spedition GmbH είναι θυγατρική του Ομίλου BTS. Βλέπουμε τους εαυτούς μας κυρίως ως μεταφορέα για νέες μεταφορές επίπλων, ειδικά για κατασκευαστές επίπλων κουζίνας και γραφείου. Προσφέρουμε στους πελάτες μας υψηλό βαθμό ευελιξίας και μέγιστης αξιοπιστίας. Με αυτόν τον τρόπο, βασιζόμαστε στα 30 χρόνια εμπειρίας μας στον κλάδο των μεταφορών.