Conducător auto (m/f)

Descriere

Flota noastră este formată în principal din vehicule cu caroserie de schimb cu vagoane remorcate > 18t. Ne bazăm în principal pe mărcile Scania și DAF, în timp ce ne bazăm pe TrailerTech pentru vagoane. Toate vehiculele îndeplinesc standardul Euro VI, au un sistem de climatizare de parcare la bord și sunt echipate cu toate sistemele de asistență și siguranță a vehiculelor disponibile în prezent. În numele clienților noștri, suntem pe drum în Germania, Marea Britanie, Benelux, Franța, Elveția și Austria, parțial și Danemarca. În weekend, toate vehiculele sunt la fața locului, 90% în Melle. Există în principal contracte de service pentru vehicule în diferite niveluri de performanță. Tahografele digitale ale vehiculelor sunt citite săptămânal prin descărcare automată.

Responsabilitati / Sarcini principale
  • Transportul și livrarea mărfurilor
  • Respectarea reglementărilor legale în domeniul traficului rutier, la nivel european
  • Monitorizarea stării tehnice a camionului alocat
  • Verificări ale plecării documentelor, raportați defectele
  • Încărcare
  • Procesarea conștiincioasă și atentă a notelor de livrare, manual și/sau prin scaner
  • Tolerarea de la mobilierul de bucătărie până în spatele primei uși încuiate de pe site-ul clientului
Calificări / Cerințe
  • Permis de conducere clasa CE sau C1E cu numărul cheie 95 pentru autovehiculele utilitare
  • Card de conducător auto valabil
  • Reziliența fizică
  • Aspect prietenos și interacțiune cu clienții noștri
  • Aspect orientat spre echipă și bine îngrijit
  • Un grad ridicat de responsabilitate, inițiativă și abilități de comunicare
  • Mod structurat și atent de lucru cu un standard de înaltă calitate
Beneficii pentru ocuparea forței de muncă
  • Participarea la dezvoltarea unei companii dinamice, în creștere
  • O echipă de dispecerat și șofer foarte motivată
  • Atribuirea personală a unui camion modern
  • Salariu atractiv format din componente salariale și de cheltuieli
  • Sistemul de pensii al companiei / Beneficii care formează capital
  • Dacă este necesar, cazare într-un apartament de serviciu cu împărțirea corectă a costurilor
  • Formare continuă în conformitate cu Legea privind calificarea profesională a conducătorilor auto (BKrFQG)
  • Formare periodică privind inovațiile și reglementările juridice.
  • Îmbrăcăminte de lucru pentru toate condițiile meteorologice și încălțăminte de protecție
  • Înainte de a începe un program de stagiar de o săptămână cu privire la flota noastră și sistemele care urmează să fie operate
  • Pentru următoarea generație Training ca șofer profesionist
Contact

WDS Spedition
Alfredo Morganella
Michael Herrmann
Spenger Strasse 48
D-49328 Melle, Germania

E-mail: bewerbung@wds-spedition.de

Posturi vacante curente

Controlul și coordonarea sunt distractive aici – priviți dincolo de marginea pragurilor de încărcare! Lucrăm într-o nișă gestionabilă. Vă cunoașteți și cooperarea funcționează. Clienții au o pretenție corespunzătoare. Prin urmare, ne ocupăm de mult timp pentru inducerea dumneavoastră până când stăpâniți în mod independent și independent un sistem logistic transfrontalier, coordonați tururile cu producția producătorilor și utilizați flota noastră în consecință. Informații complete despre această ofertă de locuri de muncă pot fi găsite în fișierul PDF pentru descărcare.

Walter Dähling Spedition GmbH este o filială a Grupului BTS. Ne vedem în primul rând ca un transportator pentru noi transporturi de mobilă, în special pentru producătorii de mobilier de bucătărie și de birou. Oferim clienților noștri un grad ridicat de flexibilitate și fiabilitate maximă. În acest sens, ne bazăm pe cei 30 de ani de experiență în industria de expediere.