Dispecer (m/f)

Descriere

Controlul și coordonarea sunt distractive aici – priviți dincolo de marginea pragurilor de încărcare! Lucrăm într-o nișă gestionabilă. Vă cunoașteți și cooperarea funcționează. Clienții au o pretenție corespunzătoare. Prin urmare, ne ocupăm de mult timp pentru inducerea dumneavoastră până când stăpâniți în mod independent și independent un sistem logistic transfrontalier, coordonați tururile cu producția producătorilor și utilizați flota noastră în consecință.

Responsabilitati / Sarcini principale
  • Planificarea rutelor și coordonarea cu producția producătorilor de bucătărie
  • Utilizarea optimizată din punct de vedere al costurilor a vehiculelor noastre
  • Toate livrările la timp la destinație
  • Asigurarea unui flux lin de informații între șofer, destinatar și producător
  • Vămuirea în Elveția și Marea Britanie
  • Planificarea și controlul transportului intermodal
Calificări / Cerințe
  • Instruire finalizată cu succes în calitate de funcționar de servicii de expediere și logistică (m/f/d)
  • Abilități pc securizate (MS Office); Excel indispensabil
  • Mod structurat și atent de lucru cu un standard de înaltă calitate
  • Aspect prietenos, orientare pronunțată a echipei
  • Un grad ridicat de inițiativă și abilități de comunicare
  • Ca talent organizațional, te caracterizezi printr-o înțelegere rapidă, flexibilitate și orientare pragmatică spre soluții
  • Sub presiune și stres, rămâi concentrat și te caracterizează prin reziliența ta
  • Sunt necesare competențe de limbi străine în limba engleză și/sau franceză
Beneficii pentru ocuparea forței de muncă
  • Participarea la dezvoltarea unei companii dinamice, în creștere
  • O echipă foarte motivată
  • Un loc de muncă modern, cu program de lucru flexibil
  • Sistemul de pensii al companiei / Beneficii care formează capital
  • Oportunități de dezvoltare personală
Contact

WDS Spedition
Alfredo Morganella
Michael Herrmann
Spenger Strasse 48
D-49328 Melle, Germania

E-mail: bewerbung@wds-spedition.de

Posturi vacante curente

Controlul și coordonarea sunt distractive aici – priviți dincolo de marginea pragurilor de încărcare! Lucrăm într-o nișă gestionabilă. Vă cunoașteți și cooperarea funcționează. Clienții au o pretenție corespunzătoare. Prin urmare, ne ocupăm de mult timp pentru inducerea dumneavoastră până când stăpâniți în mod independent și independent un sistem logistic transfrontalier, coordonați tururile cu producția producătorilor și utilizați flota noastră în consecință. Informații complete despre această ofertă de locuri de muncă pot fi găsite în fișierul PDF pentru descărcare.

Walter Dähling Spedition GmbH este o filială a Grupului BTS. Ne vedem în primul rând ca un transportator pentru noi transporturi de mobilă, în special pentru producătorii de mobilier de bucătărie și de birou. Oferim clienților noștri un grad ridicat de flexibilitate și fiabilitate maximă. În acest sens, ne bazăm pe cei 30 de ani de experiență în industria de expediere.